Armita Gravand

آرمیتا گراوند، دختر نوجوانی که در مترو پس از درگیری با حجاب بان ها بر سر حجاب با او از ناحیه سر آسیب دیده بود، پس از نزدیک به یک ماه کما جان باخت.

وزنامه گاردین بریتانیا به نقل از یکی از شاهدان حادثه در داخل واگن مترو نوشت: «بلافاصله پس از ورود آرمیتا به واگن، یک زن مامور حجاب به این دلیل که آرمیتا حجاب نداشت، شروع به مشاجره با او کرد».

گاردین به نقل از این شاهد ادامه می‌دهد: «زن چادری با فریاد از او پرسید که چرا حجاب ندارد و آرمیتا نیز به او گفت: “آیا من از تو می‌خواهم که حجابت را برداری؟ چرا از من می‌خواهی که حجاب داشته باشم؟”. سپس بحث آنها به خشونت تبدیل شد و مجری حجاب شروع به حمله فیزیکی به آرمیتا کرد و او را به شدت هل داد.»گاردین به نقل از شاهد دیگری نوشت: «آرمیتا وقتی روی زمین افتاد هنوز هوشیار بود. شاهدان همچنین ادعا کردند که همان مجری حجاب را دیده‌اند که پشت آمبولانسی که آرمیتا را به بیمارستان رساند، منتظر بوده است.»گاردین همچنین به این نکته اشاره دارد که رسانه‌های دولتی ایران هیچ فیلمی از درون واگن حادثه منتشر نمی‌کنند و دلیلی نیز برای خودداری از انتشار فیلم از درون واگن ارائه نمی‌دهند؛ آنهم در حالی که بسیاری از واگن‌های قطار در متروی تهران مجهز به دوربین‌های مداربسته هستند و نیروهای امنیتی نیز به این دوربین‌ها دسترسی دارند.